14 Mayıs 2011 Cumartesi

Bahçeye çıkma zamanı!

Birkaç ay önce Eminönü'nden maydonoz tohumu almıştım. Amacım hem dolapta çürüyen maydonoz demetlerine engel olmak, hem de birşeyler yetiştiriyor olmanın keyfini yaşamaktı. Ama bu tohumları ekmem birkaç ayı buldu :) Önce neye ekeceğimi bulamadım, sonra artık atılmalık olan minik tenceremi atmayıp maydonoz tohumlarını ekmeye karar verdim. Maydonozlarım kendilerini göstermeye başladı:) Şu an balkonda, penceremin önünde büyüyüp soframıza gelmeye hazırlanıyorlar:)


Maydonozları, tencere dışında bir de uzun bir saksıya ektim. Saksıya biraz daha geç ektiğim için orada henüz bir kıpraşma yok:)
Geçen hafta işten erken çıkma fırsatım olan bir gün, pazara gittim.. Havalar bir türlü ısınamadı, yaz bir türlü gelemedi ama pazara yaz gelmiş bile! Yazlık kıyafetler, yazlık sebze meyveler, çiçekçiler (evet bildiğiniz saksı bitkileri, hepsi çok güzeldi hatta aralarında bonsai dahi vardı), enginarlar (bayılırım!!) ve fideciler... Bahçeleri ekme-dikme dönemi de gelmiş olduğundan fideciler de tezgahlarını açmış. Ben de maydonozlarıma arkadaş olması için bir de domates fidesi aldım. Şimdilik 1 tane, ama becerebilirsem seri üretime geçebilir; apartmanın bahçesine dikmeye başlayabilirim :)

Satıcı iki aya kadar domateslerin ancak olacağını söyledi. Sabırla bekleyip göreceğiz :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder